$1,800.00

Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ve bıyık ekiminde en önemli kaynak ense kıllarıdır,her iki cinste de kullanılabilen bu kıllarda en önemli sorun ekildiği yerde uzamasıdır. Saç gibi uzayacağı sakal ekimi yapılan kişiye anlatılmalıdır. Kişiler birkaç defada sakallarına yeni şekil vermeyi öğrenip sorunsuz bir şekilde uygulamaktadır. Ekilecek kök sayısına göre ensede var olanYazının devamı alt kısımdadır.

Sakal ve Bıyık Ekimi
Sakal ve bıyık ekimi; vücudun kıl kökü bulunan herhangi bir yerinden canlı kıl kökünün alınıp belirlenen sakal bölgesine ekilmesidir.
Kol kılı ve bacak kılı saç gibi uzamadığı için ekimde ideal görünse de köklerinin cansız olması alımı ve ekimi güçleştirdiğinden Sakal ve bıyık ekiminde çok tercih edilmemektedir.
Sakal ve bıyık ekiminde en önemli kaynak ense kıllarıdır,her iki cinste de kullanılabilen bu kıllarda en önemli sorun ekildiği yerde uzamasıdır. Saç gibi uzayacağı ekim yapılan kişiye anlatılmalıdır.
İlk bakışta sıkıntı olacakmış gibi algılansa da kişiler birkaç defada sakallarına yeni şekil vermeyi öğrenip sorunsuz bir şekilde uygulamaktadır.
Ekilecek kök sayısına göre ensede var olan saçlar yukarı kaldırılıp 1 cm eninde 5-10 cm uzunluğunda yatay bir çizgi şeklinde bir alan tıraş edilir ve kökler bu alandan alınır. Alım ve ekim işlemi bittikten sonra yukarı kaldırılmış saçlar bırakıldığında kök alındığına dair bir belirti kalmamış olur.
Sakal bölgesinde ekim yapılacak alan tercihen kişi tarafından çizilerek belirlenmelidir çünkü kişi kendi yüzüne en çok yakışan yapıyı belirleyebilecektir. Geçici boyayla belirlenen alan bölgesel olarak uyuşturulup ekime hazır hale getirilir.

Ekim işlemi; asıl önemli olan aşama budur ve ekim yapan uzmanın bu konudaki bilgi beceri ve tecrübesi çok önemlidir çünkü Sakal & bıyık diğer tüm kıl kökü nakillerinden (saç, kaş, bıyık, favori ekimi) çok farklıdır ve açı çok önemlidir. Sakal & bıyık ekilecek alan yüzün yapısı ve diğer Sakal & bıyıklara uyumlu bir açıyla ve sıklıkla dizayn edilip ekilmelidir.