$1,800.00

Saç Ekimi Ne Zaman Yapılmalı, Saç Dökülmesinin Nedenleri

Beylerin bayanlara kıyasla daha fazla saç dökülmesi sorunu yaşadıkları bir gerçektir. Bunun yanı sıra saç dökülmesi kadınlarda daha yaygın ve daha az moral bozucudur. Saç dökülmesinin nedenleri ile ilgili bir liste hazırladık. En tercih edilen çözüm yöntemlerinden biriside tabiki saç ekimi dir.Yazının devamı alt kısımdadır.

Memnuniyet Garantili Saç Ekimi
Beylerin bayanlara kıyasla daha fazla saç dökülmesi sorunu yaşadıkları bir gerçektir. Bunun yanı sıra saç dökülmesi kadınlarda daha yaygın ve daha az moral bozucudur. Saç dökülmesinin nedenleri ile ilgili bir liste hazırladık.

Fiziksel Rahatsızlık

Araba kazası ya da ciddi bir hastalık, hatta grip bile geçici saç dökülmesine sebep olabilir. Saçın programlanmış belli bir yaşam döngüsü vardır: Stresin şiddetine göre saç döngüsü bozulabilir, saç dökülmesi hızlanabilir. Herhangi bir rahatsızlık sonrası saç dökülmesi üç ile altı ay arasında sürebilir.

Hamilelik

Saç dökülmesine neden olan fiziksel stres türlerine bir örnektir. Gebelik dönemi ve doğum esnasında da saç dökülmesi çok sık görülür. Güzel haber dökülen saçlar, birkaç ay içinde tekrar çıkmaya başlar.

A vitamini fazlalığı

Fazla A vitamini içeren takviyeler saç dökülmesini tetikleyebilir. Bu saç dökülmesi de geçicidir, A vitamini alımı durdurulunca saç yeniden çıkmaya başlar.

Protein eksikliği

Vücutta proteinin azalmasından bir iki ay sonra saç dökülmeye başlar.
Balık, et ve yumurta gibi birçok büyük protein kaynağı vardır. Uygun protein kaynaklarından faydalanabilirsiniz.

Erkek tipi kellik

Belirli bir yaşın üzerindeki her üç kişiden ikisinde saç dökülmesinin nedeni çoğu zaman erkek tipi kelliktir. Bu tip saç dökülmesi genler, erkek cinsiyet hormonları, genellikle saçta M şeklinde bir saç çizgisi bırakarak tepe noktasından geriye doğru klasik bir yol izleyerek çekilir.
Saç dökülmesini önlemek amacı ile ilaç, saç ekimi tedavileri uygulanabilir.

Kalıtım

Androjenik denilen kadın tipi saç dökülmesi, temelde erkek tipi kelliğin kadınlarda görülen versiyonudur. Eğer kadınlarda belli bir yaştan sonra saç dökülmesi hikayesi olan kadınlar varsa bu tip saç dökülmesine çok daha yatkın olabilirler. Beylerin aksine kadınların saç dökülmesinde saç çizgisi geriye giderek dökülme yaşanmaz. Onlarda saçın tamamında bir seyrekleşme olur.
Erkeklerdeki gibi, kadınlarda da saç çıkmasına yardımcı olmak için PRP ilaç tedavisinden yararlanılabilir, ya da en azından, sahip olan saçlar koruma altına alınabilir.

Stres

Stres saç kaybına yol açma olasılığı fiziksel strese göre daha azdır. Stres altında saç dökülmesi gözlenebilir ancak zaten sorun olan bölgedeki saç dökülmesini hızlandırır.
Stresi azaltmak saçınızı dökülmesini engelleyebilir

Vitamin B eksikliği

B vitamini seviye düşüklüğü saç dökülmesinin düzeltilebilir başka nedenidir.
Bol meyve ve sebze, dengeli beslenmenin yanı sıra yağsız protein, avokado ve fındık gibi iyi yağlarla beslenmek de genel sağlığınız için çok iyi olacaktır.

Ani kilo kaybı

Ani kilo kaybı sistemi şoka sokar ve altı aylık dönem içinde saç dökülmesi sorunu kendi kendine düzelir.

Kemoterapi

Kanseri tedavi etmek için kullanılan ilaçların bazıları da saçın dökülmesine neden olabilir.
Kemoterapi bittikten sonra saç farklı bir dokuda (örneğin düz saç kıvırcık çıkar) ya da farklı renkte geri gelir.

Yaşlanma

Belirli bir yaşa gelen erkelerde ve kadınlarda saç dökülmesi sorunu ile yaygın olarak karşılaşılır.

Saç Ekimi Türkiye, Saç Ekimi İstanbul, Saç Ekimi Bakırköy