$1,800.00

Kaş Ekimi

Kaş ekimi; vücudun kıl kökü bulunan herhangi bir yerinden canlı kıl kökünün alınıp belirlenen kaş alanına ekilmesidir.
Kol kılı ve bacak kılı saç gibi uzamadığı için ekimde ideal görünse de köklerinin cansız olması alımı ve ekimi güçleştirdiğinden kaş ekiminde çok tercih edilmemektedir.
Kaş ekiminde en önemli kaynak...Yazının devamı alt kısımdadır.

Kaş Ekimi
Kaş ekimi; vücudun kıl kökü bulunan herhangi bir yerinden canlı kıl kökünün alınıp belirlenen kaş alanına ekimidir.
Kol kılı ve bacak kılı saç gibi uzamadığı için ekimde ideal görünse de köklerinin cansız olması alımı ve ekimi güçleştirdiğinden kaş ekiminde çok tercih edilmemektedir.
Kaş ekiminde en önemli kaynak ense kıllarıdır,her iki cinste de kullanılabilen bu kıllarda en önemli sorun ekildiği yerde uzamasıdır.Saç gibi uzayacağı ekim yapılan kişiye anlatılmalıdır.
İlk bakışta sıkıntı olacakmış gibi algılansa da kişiler birkaç defada kaşlarına yeni şekil vermeyi öğrenip sorunsuz bir şekilde uygulamaktadır.
Ekilecek kök sayısına göre ensede var olan saçlar yukarı kaldırılıp 1 cm eninde 5-10 cm uzunluğunda yatay bir çizgi şeklinde bir alan tıraş edilir ve kökler bu alandan alınır.Alım ve ekim işlemi bittikten sonra yukarı kaldırılmış saçlar bırakıldığında kök alındığına dair bir belirti kalmamış olur.
Kaş bölgesine ekim yapılacak alan tercihen kişi tarafından çizilerek belirlenmelidir çünkü kişi kendi yüzüne en çok yakışan yapıyı belirleyebilecektir.Geçici boyayla belirlenen alan bölgesel olarak uyuşturulup ekime hazır hale getirilir.

Ekim işlemi; asıl önemli olan aşama budur ve ekim yapan uzmanın bu konudaki bilgi beceri ve tecrübesi çok önemlidir çünkü kaş diğer tüm kıl kökü nakillerinden (saç,sakal,bıyık,favori ekimi) çok farklıdır ve açı çok değişkendir.Kaşın burna yakın kısmı hafif yukarı bakarken en dıştaki kısım kulağa doğru bakmaktadır ve bu ikisi arası bir yelpaze şeklinde çıkmaktadır.Tüm bu alanlarda her bir kaşa verilecek açıya dikkat edilmeli ve 40-45 derece açıyla ekim yapılmalıdır.
Hali hazırda kaş ektiğini söyleyen bir çok klinikte ekilecek köke istenilen açıyı vermenin mümkün olmadığı ekim tarzı kullanılmaktadır.FUE ile kaş ekiyoruz dense de ekimin yapılacağı delikler önceden açıldığı için kaşlar dik çıkmaktadır bu sebeple ekim yaptıracak kişi doktoruyla bu konuyu konuşurken kaşlarının yatay mı ekilecek dik mi ekilecek şeklinde değil kaç derece açıyla ekileceğini net bir şekilde konuşmalıdır.